Vítejte na mém blogu. Najdete zde mé ohodnocení knih,které jsem přečetla a mé povídky. Ráda také fotím,takže také nějaké fotky a popřípadě nějaké soutěže. Nejspíš mě najdete i nějakou grafiku a mé kreslené výtvory. Upozorňuji,že vše na tomto blogu je mé tvorby (krom layoutu) a je zakázáno cokoliv kopírovat! Snad vám pomůžu s vybíráním knih a také s různými radami (možná i včetně receptů) které na tomto blogu budou někdy i s video návodem.

David Almond-Skellig-moje hodnocení

25. listopadu 2011 v 18:42 | Val |  recenze
Přemýšlela jsem,jestli se tohle dá nazývat recenzí, tak jsem to raději nazvala jako "moje hodnocení":

Desetiletý Michael se se svou rodinou přestěhoval do nového domu,jenomže jeho malá sestřička náhle vážně onemocněla a nikdo nevěděl, jestli se dožije dalších dnů. Na zahradě jejich nového domu stála stará, zchátralá garáž, do které se i dělníci báli ze strachu vstoupit. Michaela však přemohla jeho dětská zvědavost a i přes zákaz do ní vešel. Uvnitř našel něco, co nikdy v životě neviděl, stvoření, které si říká Skellig . Společně s Michaelovou novou kamarádkou Mínou o Skelliga pečují a Michaelův život se začíná měnit.Tuším,že tahle kniha u nás není nijak známá. Já sama jsem o ní nevěděla, než jsem ji objevila v knihkupectví. Nestála mnoho, tak jsem se rozhodla, že si ji koupím. Je určená jak pro děti, tak pro dospělé. Myslela jsem si, že je to blost už proto, že si autor vybral jako hlavní postavy dvě desetileté děti. Svůj názor jsem nezměnila ani po přečtení. Myslím, že by neuspokojila nároky dospělých čtenářů na dobrou knížku.

Pro mě hraje u knihy důležitou roli i styl psaní a u téhle můžu říct jen to, že v tomto ohledu jsem četla mnohem lepší díla. Taky si myslím, že se v ní neobjevila žádná pořádná zápletka. Ale to už je na vašem názoru.
Líbilo se mi, že to nebyla taková ta klasická knížka pro děti s happy endem, ale tam byla vnesena a tvrdá realita: Miminko je smrtelně nemocné; Skellig je k dětem ze začátku hrubý a dá se říct až zlý; skvělý doktor, který na artritidu doporučuje své "jehla a pilka"...

Autora obdivuji za to, jak dokázal skvěle popsat svět dětskýma očima a také, jak dokázal popsat něco, co nikdy neviděl. Už to, že vymyslel postavu, jako je Skellig je obdivuhodné. Ale nebudu vám tady lhát- Četla jsem mnohem lepší knížky s lepším stylem psaní, promyšlenějsí zápletkou a prostě celkově lepší.

Viděla jsem i stejnojmený film, který byl natočen podle této knižní předlohy. Někam na papír jsem si dělala poznámky, ale nejspíš jsem ho vyhodila, tak to řeknu jenom stručně: Ve filmu byly nesrovnalosti, ale dá se říct, že byly skoro zanedbatelné. Po prvních dvaceti minutách jsem si říkala, že se na ten film vykašlu, protože mě nezaujal, ale nějak mě přece jenom udržel u obrazovky. Ze Skelliga jsem měla od začátku přívětivější pocit, než v knize a tak to asi být nemělo. Docela se mi líbil okamžik, když Skellig vzlétl, ale podrobnosti vám neřeknu, protože bych vám asi vyzradila důležitý okamžik a to by jste asi nechtěli.

Nemůžu říct, jestli by jste si ji měli přečíst, nebo ne, to je každého věc, ale myslím,že když od toho nebudete moc čekat, tak jako odpočinková knížka je dobrá. Rozhodně však nepatří k těm knihám, u kterých bych zvládla strávit celý den.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 petii-chan petii-chan | 17. dubna 2012 v 11:13 | Reagovat

super:) nemas tam nh,ukizdjzmkh

2 petii-chan petii-chan | 17. dubna 2012 v 11:14 | Reagovat

nemas tam charakteristiku hl postav

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama