Vítejte na mém blogu. Najdete zde mé ohodnocení knih,které jsem přečetla a mé povídky. Ráda také fotím,takže také nějaké fotky a popřípadě nějaké soutěže. Nejspíš mě najdete i nějakou grafiku a mé kreslené výtvory. Upozorňuji,že vše na tomto blogu je mé tvorby (krom layoutu) a je zakázáno cokoliv kopírovat! Snad vám pomůžu s vybíráním knih a také s různými radami (možná i včetně receptů) které na tomto blogu budou někdy i s video návodem.

Návod na malbu kotěte pastelem

17. února 2012 v 21:10 | Val a kniha Malujeme pastel 2-Motivy zvířat |  návody
Nedávno jsem malovala kočku pastelem a myslím,že až na pár drobností a špatně namalovanou packu se mi vcelku povedla :). Dělala jsem to sadou 24 pastelů od Koh-I-Nooru podle návodu, který jsem koupila také v Koh-I-Nooru. Rozhodla jsem se vám sem ten návod zkrátit a dát. Nakonec vám chci ukázat, jak to dopadlo u mě (v knížce to bylo samozdřejmě hezčí,ale myslím,že moje dílo je celkem přijatelné).

Potřebujeme:
Hnědošedý, trochu zdrsněný papír(já jsem místo něj použila klasický nažloutlý papír ze skicáko-taky to šlo :) ), měkké pastely v odstínech: bílá, zlatavé žlutá, siena přírodní, červenohnědá, světle šedá, hnědošedá (tu nemám,tudíš jsem použila tmavě hnedou), černá a tmavě zelená-to jsou barvy, které jsem potřebovala já, vy můžete potřebovat zcela jiné.

První krok:
Načrtněte si bílým pastelem kotě. Nemáte tady obrázky, jako já v knížce, takže si prostě najděte někde obrázek kotěte. Tvar hlavy koťátka je téměř čtvercový, oči leží kousek pod polovinou a jsou umístěny lehce zešíkma směrem nahoru. Přední část čumáku vypadá jako na špici postavený trojůhelník a také uši mají tento tvar. Teprve až odhadnete proporce,můžete se vrhnout na detaily-nemůžu říct jaké,protože nevím, jaký máte obrázek.

Druhý krok:
Udělejte základní barvu kočičího kožíšku. Začněte od nejsvětlejších oblastní a pokračujte k tmavým. Zvláště v oblasti obličeje by měly tahy následovat směr růstu chloupků. První nános barvy nesmí být příliš silný,ale papír pojal ještě další vrstvy.

Třetí krok:
V předchozím kroku jste nejspíš udělali růžová ouška, teď je bílou barvou plošně odstiňte. Tím se obě barvy smíchají a to ještě podpoří opatrné roztírání. Já jsem vnitřek uší roztírala vatovou tyčinkou. Pokud má koťátko nějaký vzor na obličeji, je pravý čas na to,aby jste ho udělali. Protože chlupy v obličeji jsou krátké,pracujte krátkými, na sebe kladenými tahy. Nakonec obličej také slaďte bílou a částečně přemalujte i vzor/proužky v obličeji. Teď zesilte barvy na těle. Protože tam jsou chlupy delší, můžete pracovat plošneji. Já konkrétně jsem prvně zesílila hnědošedou a červenohnědou a v oblasti hřbetu a pod hlavou jsem použila zlatavě žlutou. Na tlapkách jsem spojila nanesené barvy opět bílou,ale nerozmazávala jsem. Poté začtěte s pozadím-začínejte od shora.

Čtvrtý krok:
Barevné plochy, které jste nanesli, opatrně rozetřete (větší plochy jsem roztírala prstem-respektive kapesníkem-menší vatovou tyčinkou). Je tady psáno,abych současně znovu a znovu do srsti nanášela zlatavě žlutou, červenohnědou, hnědošedou a černou barvu, ale vážně nevím, jak to mám zobecnit :/ . Obrysy očí načertněte černou. Smícháním přírodní sieny, hnědošedé (u mě tmavě hnědé) a bílé barvy namalujte špičku nosu. Stíny okolo čumáčku udělejte světle šedou a přírodní sienou. Opatrné roztírání opět barvy spojí. Posledním krokem je roztírání pozadí.

Pátý-poslední krok:
Zdůrazněte vzor na hlavě a stíny na tlapkách namalujte světle šedou. Barevné plochy jemně vmalujte do sebe. Použijte na to světle šedou a bílou barvu. Oči jsem udělala do modra, ale vy si je udělejte jaké chcete. Je tady však psáno: "Směs přírodní sieny, hnědošedé a bílé použíjte na oči." Do černých panenek přidejte bílou tečku znázorňující osraz světla. Udělejte poslední detaily, jako jsou hmatové vousky, doladění kožíšku. Znázornění chloupků atd.

Tímto jsme právě dokončily malbu kotěte, tak snad to někdy zkusíte a povede se vám to,tady je můj výtvor:

A takhle to vypadalo před dokončením:

Pozn.: Malé detaily se nejlépe dělají tak,že si nalomíte pastel a vznikne vám tam taková špička-tak jsem to dělala
já. Nebo si jednoduše koupíte takové ty pastely zasazené ve dřevě, ale myslím, že to jsou zbytečné peníze.
I když někdy by se hodily.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama