Vítejte na mém blogu. Najdete zde mé ohodnocení knih,které jsem přečetla a mé povídky. Ráda také fotím,takže také nějaké fotky a popřípadě nějaké soutěže. Nejspíš mě najdete i nějakou grafiku a mé kreslené výtvory. Upozorňuji,že vše na tomto blogu je mé tvorby (krom layoutu) a je zakázáno cokoliv kopírovat! Snad vám pomůžu s vybíráním knih a také s různými radami (možná i včetně receptů) které na tomto blogu budou někdy i s video návodem.

Květen 2012

Gordon Reece-Myši

19. května 2012 v 16:07 | Val |  recenze
Shelley a její matka jsou "myši". Bojí se vyvolat konflikt a prosadit svůj názor. Shelley ve škole šikanují,proto se s matkou přestěhují na samotu na venkov. Jejich poklidný život však naruší lupič,který jednou v noci vtrhne k nim domů. Co se stane dál? Přežije Shelley a její matka tu hrůznou noc?

V knize se mi obzvlášť líbily některé myšlenky Shelley. "Možná, že tohle, co nedokážeme sdílet s nikým jiným vlastně určuje, kdo doopravdy jsme."-Například tato věta mě zaujala svou hloubkou a pravdivostí.
Obdivuji autora,protože na to, že samozdřejmě nikoho nezabil, dokázal bravurně popsat, co se matce a dceři honilo hlavou. Každý se asi dovtípí,že budete pociťovat strach, ale autor chvílemi zašel až někam úplně jinam. Kniha popisovala skutečnost. Nebyla jako thrillery, které vidíme například v televizy-sérioví vrazi nebo honičky aut, ačkoliv sama thrillerem byla.
Kniha vás na konci napíná a pořád si přejete,aby dopadla dobře, ale jestli dobře dopadla je opravdu k zamyšlení. Rozhodně však konec působil poněkud depresivněji. Nápad na děj, název i autorovu empatii hodnotím na jedničku. Avšak ty emoce, které ve mně kniha nejspíše měla vyvolávat, jsem pociťovala až po nějakém čase,nesoucítila jsem s postavami. Do opravdu dobré knihy se začtu, nevnímám okolí a nemohu ji odložit. U tohoto díla jsem na tohle čekala marně.